شنیده ها

اخبار ایران و جهان

شنیده ها

اخبار ایران و جهان


طبقه بندی موضوعی

شنیده ها: پس از حمله پاکستان به یک روستای مرزی، احمد وحیدی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که ۴کودک، ۳زن و ۲مرد در حمله موشکی پاکستان کشته شدند که آنها اتباع غیرایرانی بوده‌اند.

سخنان سردار احمد وحیدی وزیر کشور درباره حمله پاکستان به ایران، واکنش‌های بسیار زیادی را در پی داشت، چراکه او مدعی شده ساکنان روستایی که حمله در آن صورت گرفته، اتباع غیر ایرانی هستند. مجری برنامه شبکه خبر تلویزیون هم پس توضیح مقامات استانداری سیستان و بلوچستان درباره کشته‌شدگان، از عبارت «خدا را شکر» استفاده کرد. همین مسائل باعث واکنش‌های زیادی شد؛ از جمله اینکه برخی کاربران نوشته بودند کودکان فلسطینی هم ایرانی نبودند اما ما هنگام بروز حادثه برای آنها و کشته‌شدنشان «خدا را شکر» نگفتیم!

 

اما مسئله وزیر کشور از اتفاقات عجیب بود، زیرا تصاویر تقسیمات کشوری و نقشه کشور و همچنین مصاحبه‌های مسئولان منطقه‌ای و ملی نشان می‌دهد روستای حق آباد سراوان متعلق به خاک ایران است و هیچ ارتباطی به خاک پاکستان ندارد و اتباع آن نیز کاملا ایرانی هستند. 

همچنین درگاه مرکز ملی آمار درباره این روستا نوشته شده «براساس سرشماری مرکز آمار ایران سال ۱۳۹۰ دارای جمعیت کل ۱۱۱۳ و جمعیت مرد ۵۷۱ و جمعیت زن ۵۴۲ می‌باشد. تعداد خانوار این روستا ۲۱۵ خانوار و دارای تعداد واحد مسکونی ۱۸۴ می‌باشد.»


بیشتر بخوانید: جزییات حمله موشکی پاکستان به ایران/ گروه تروریستی سرمچار چه کسانی هستند؟


منطقه سراوان در نقشه

عکس ماهواره‌ای از منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستان

منطقه سراوان سیستان و بلوچستان تقسیمات کشوری

تقسیمات کشوری و توضیح درباره منطقه سراوان سیستان و بلوچستان در سایت مرکز پژوهش‌های مجلس

روستای حق‌آباد کجاست

خبر خبرگزاری ایرنا درباره آبرسانی به روستاهای سراوان و حق آباد

کودکان کشته شده روستای حق اباد سراوان

کودکان کشته شده روستای حق‌آباد سراوان

کودکان کشته شده روستای حق آباد سراوان که وزیر کشور اعلام کرده ایرانی نستند!

روستای حق‌آباد حمله پاکستان

روستای حق‌آباد بعد از حمله پاکستان

منبع: رویداد 24