شنیده ها

اخبار ایران و جهان

شنیده ها

اخبار ایران و جهان


طبقه بندی موضوعی

کلاهبرداری از شرکت های بیمه مثل آب خوردن

يكشنبه, ۱۸ تیر ۱۴۰۲، ۰۵:۱۳ ق.ظ

شنیده ها: به راحتی سر بیمه را کلاه می‌گذارند و خسارت‌های میلیونی به جیب می‌زنند. هرچند شرکت‌های بیمه همواره سعی در شناسایی روش کلاهبرداران دارند اما کلاهبرداران همیشه یک قدم از صنعت بیمه جلوتر هستند.

بسیاری به‌راحتی سر بیمه را کلاه گذاشته و با استفاده از خلأ‌های قانونی دست به کلاه‌برداری از بیمه می‌زنند، البته دراین‌میان نفرات اصلی خود کارمندان و مدیران بیمه هستند و عده‌ای را به‌کارگرفته تا نقشه کلاه‌برداری از بیمه عملی شود.

کلاهبرداری شیک از بیمه تکمیلی

به گزارش جامعه ۲۴، اوایل بهار امسال مسئول حقوقی یکی از شرکت‌های بیمه‌ای معروف به دادسرای فرودگاه مراجعه و از کلاه‌برداری سنگین از این شرکت خبر داد.

او در شکایتش به بازپرس شعبه چهارم دادسرا گفت: چندی قبل متوجه شدیم که کلاه‌برداری سنگینی در حال انجام است. بررسی‌های ما نشان می‌داد بسیاری از افراد طرف قراردادمان در یکی از شعبه‌ها از طریق مدیر شعبه، مدارک پزشکی را ارسال و هزینه‌های درمان را دریافت کردند، اما آن‌چه ما را مشکوک می‌کرد این بود که تمامی این پرداخت‌ها به حساب سه نفر که هیچ ارتباطی با بیماران نداشتند واریز شد.

شاکی افزود: برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی رفتیم و متوجه شدیم اصلاً بیمه‌شدگان‌مان در آن‌جا پرونده‌ پزشکی ندارند. به‌همین خاطر از چند نفر آن‌ها سوال کردیم که آن‌ها هم ادعا کردند به‌هیچ‌وجه در این مدت بیمارستان یا دکتر نرفتند. وقتی به سراغ نماینده شرکت رفتیم متوجه شدیم او متواری شده‌ است حال احتمال می‌دهیم او دست به کلاه‌برداری زده است.

درحالی‌که هیچ ردی از نماینده بیمه وجود نداشت سه نفری که پول‌ها به حسابشان واریز و سپس از حساب آن‌ها پول‌ها در اختیار مدیر نمایندگی قرار می‌گرفت، بازداشت شدند. آن‌ها در بازجویی‌ها اعتراف کردند که کارت بانکیشان را به‌صورت ماهانه به این فرد اجاره دادند.

سرانجام چند روز قبل رد نماینده بیمه در یکی از روستا‌های اردبیل زده شد و او در قهوه‌خانه دستگیر شد.

مرد جوان پس‌ از انتقال به تهران در بازجویی‌های پلیس آگاهی فرودگاه به کلاه‌برداری از شرکت بیمه اعتراف کرد و گفت: چندی قبل فردی به من مراجعه و برای هزینه درمان ۶ میلیون تومانی فرزندش اسنادی را ارائه کرد، او گفت: به بهانه دندان‌پزشکی دو میلیون تومان پرداخت کرده‌ام، اما می‌خواهم از بیمه ۶ میلیون تومان غرامت بگیرم و از من کمک خواست. من کمکش کردم و درصدی از آن پول مال من شد.

مرد کلاهبردار ادامه داد: بعد از آن تصمیم گرفتم خودم این کار را انجام بدهم. به‌همین خاطر بدون این‌که بیمه‌شدگان یا مراکز درمانی طرف قرارداد بفهمند با جعل مهر و سند پزشکی از شرکت کلاه‌برداری و پول‌ها را به حساب سه نفر از نزدیکانم می‌ریختم، بعد هم آن‌ها پول را برایم انتقال می‌دادند. وقتی فهمیدم نقشه‌ام لو رفته است و هر لحظه امکان دستگیری وجود دارد به سمت یکی از روستا‌های اردبیل فرار کردم، اما دستگیر شدم.

تحقیقات بیشتر در رابطه با این کلاه‌برداری ادامه دارد.

کلاهبرداری با تصادف صوری

چندی قبل نماینده یکی از شرکت‌های بیمه‌ به پلیس البرز مراجعه و از احتمال کلاه‌برداری از این شرکت در ماهدشت خبر داد.

این فرد در شکایتش به کارآگاهان پلیس گفت: چندی قبل راننده خودرو پیکان به شرکت مراجعه و مدعی شد در تصادفی در خیابان فرعی فردی را زیر گرفته که دست‌وپایش شکسته است. با توجه به این‌که تصادف در خیابان فرعی رخ داده بود و امکان این میزان خسارت وجود نداشت به موضوع مشکوک هستیم.


بیشتر بخوانید: ماجراهای عجیب تصادفات ساختگی؛ سوژه: معتادان محترم!


به گزارش جامعه ۲۴، در ادامه کارآگاهان، مجروح این حادثه را به پزشکی قانونی معرفی کرده و بررسی‌های متخصصان نشان می‌داد این فرد تصادف نکرده و خودش دست و پایش را به‌عمد شکسته است. با روشن شدن این موضوع راننده وانت و فرد مجروح دستگیر شدند.

سرانجام دو روز بعد از دستگیری، راننده وانت لب به اعتراف گشود و گفت: ما تیمی چهار نفره هستیم که با تصادفات صوری از شرکت‌های بیمه خسارت می‌گیریم. در دو پرونده موفق بودیم و این‌بار، اما مسئول بیمه به ما شک کرد. همدستم خودش دست و پایش را با پتک شکست تا بتوانیم از بیمه خسارت بگیریم، اما موفق به انجام این کار نشدیم.

کلاهبرداری خانم مدیر از بیمه

کلاهبرداری خانم مدیر با کمک مردگان!

دو سال قبل پلیس از طریق شکایت مسئول بیمه‌ای متوجه کلاه‌برداری در یکی از شعب این بیمه شد. مدیر حقوقی شرکت با شکایت در پلیس آگاهی گلستان مدعی شد در یکی از شعبه‌های علی‌آباد کتول کلاه‌برداری ۹۰۰ میلیون تومانی رخ داده است.

درادامه کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز کردند، اما فهمیدند مدیر شعبه متواری شده‌ است. سرانجام یک هفته بعد زن جوان به‌عنوان متهم شناسایی و دستگیر شد.

این زن در اعترافاتش با قبول کلاه‌برداری ۹۰۰ میلیون تومانی از شرکت بیمه مدعی شد: با جعل سند و مدارک فوت برای افرادی که جانشان را از دست داده‌اند، پرونده درست می‌کردیم و به یکی از اقوام آن‌ها یا آشنایان خودم پرونده را می‌دادم و می‌گفتم که از بیمه شکایت کنند تا دیه دریافت کنند. از این طریق توانستیم ۹۰۰ میلیون تومان به جیب بزنیم، اما بالاخره شرکت متوجه ماجرا شد و دستمان رو شد.

علاوه‌بر مدیر این شعبه، دو کارمند او و افرادی که به‌عنوان دیه‌بگیر به بیمه معرفی می‌شدند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

کلاهبرداری از بیمه مثل آب خوردن

رکورددار تصادف و گرفتن خسارت از بیمه

بهمن سال ۹۹ مردی با پلیس کرج تماس گرفت و از یک راننده به اتهام اخاذی شکایت کرد.

به گزارش جامعه ۲۴، با حضور مأموران در یکی از محلات کرج، این راننده شاکی به مأموران گفت: درحال حرکت در خیابان یک‌طرفه بودم که راننده پراید یک‌باره روی ترمز زد و باعث شد با خودرویش برخورد کنم. بعد هم از من خواست ۳۰۰ هزار تومان به او پول بدهم تا به‌صورت توافقی هرکدام راه خودمان را برویم، اما من هر چه اصرار کردم که با پلیس تماس بگیریم تا کروکی بکشد او مخالفت کرد و فقط درخواست پول نقد داشت به‌همین خاطر به او مشکوک هستم.

در ادامه با بررسی سوابق پلاک خودرو مشخص شد خودرو پراید مشکی رنگ در دو هفته گذشته ۱۱ بار تصادف داشته است که ۶ مورد آن از بیمه خسارت دریافت شده‌ است. مأموران که احتمال می‌دادند این فرد اخاذ و کلاهبردار است او را دستگیر کردند و مشخص شد او در دو ماه ۴۸ بار از شرکت‌های مختلف بیمه خسارت گرفته است و با ایجاد تصادف صوری سر رانندگان و شرکت‌های بیمه را کلاه گذاشته است.

راننده اخاذ در تحقیقات اعتراف کرد از این راه ۳۰۰ میلیون تومان پول به جیب زده است.