شنیده ها

اخبار ایران و جهان

شنیده ها

اخبار ایران و جهان


طبقه بندی موضوعی

۱۴ مطلب در خرداد ۱۴۰۳ ثبت شده است

شنیده ها: همستر حداقل چهارمین پروژه با این اسم در بازار ارز دیجیتال به‌حساب می‌آید، اما ایندفعه پای تلگرام در میان است. بازی همستر دقیقا با فرمی شبیه نات‌کوین معروف شده و در سبک بازی‌های Play To Lern قرار می‌گیرد.

در کمتر از یک هفته بیش از ۶۰ میلیون کاربر سراغ بازی همستر رفتند و دوباره مثل داستانی که برای نات‌کوین وجود داشت، خیلی‌ها در راستای تحقق رویای پولدارشدن سراغ انگشتان دستشان رفتند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۰۳ ، ۰۸:۴۰
شنیده ها

شنیده ها: این روز‌ها بازار گمانه‌زنی درباره مجری مناظرات تلویزیونی داغ است و هر روز خبری منتشر می‌شود که حضور یک گزینه را نسبت به سایر گزینه‌ها تقویت کرده و بیشتر می‌داند. از میان مجریان تلویزیون برای اجرای مناظرات اسم این افراد مطرح است.

مناظرات تلویزیونی انتخابات ریاست‌جمهوری در تمام کشور‌هایی که انتخاباتی ازاین‌دست دارند یکی از جذاب‌ترین و گاه پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی است. یکی از شاخص‌ترین آن‌ها مناظرات رؤسای جمهور ایالات متحده امریکا است. شاید جنجالی‌ترین مناظره اخیر بین دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون بود. در ایران نیز یکی از جذاب‌ترین بخش‌های انتخابات در دو دهه گذشته مناظرات زنده تلویزیونی بوده است که اجرای آن با صداوسیما به‌عنوان نهاد رسانه‌ای حاکمیتی و ملی است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۰۳ ، ۰۷:۳۶
شنیده ها

شنیده ها: کانال‌های ایتایی که این روز‌ها بستر فعالیت بخشی از جریان تندرو اصولگرا و اقتدارگرا شده است، فعالیت انتخاباتی خود را در همان روز‌های ابتدایی درگذشت سیدابراهیم رئیسی آغاز کردند تا جایی که از سوی مخاطبان خود با یک چرایی روبه‌رو بودند و از آن‌ها پرسیده می‌شد که چرا با این سرعت وارد فضای انتخاباتی شده‌اند.

سقوط بالگرد سیدابراهیم رئیسی و متعاقب آن، برگزاری زودهنگام چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، در کنار شوکی زودهنگام که به تشکل‎های سیاسی وارد کرده، باعث شد نوعی دستپاچگی اتفاق افتد؛ این دستپاچگی در میان جریان اصولگرا که طی سال‌های اخیر در قدرت بودند و حالا نگران از تغییرات، ناگهان وارد پروسه انتخابات شده‌اند، بیشتر از سایر جریان‎ها بود؛ چنانچه تعدد ثبت‌نام‌کنندگان از این جریان مصداق قابل تأمل این وضعیت در اردوگاه اصولگرایی است. به عبارتی آنها به فوریت فعالیت‌های خود را برای در دست گرفتن مجدد دولت آغاز کردند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۰۳ ، ۰۶:۳۳
شنیده ها

شنیده ها: در کنار اهمیت صدور قطع‌نامه تروئیکای اروپایی عضو برجام در تقابل با تهران، از بعدازظهر سه‌شنبه و نیز دیروز چهارشنبه شاهد انتشار بیانیه‌های متعددی از جانب اتحادیه اروپا، کشور‌های اروپایی و آمریکا بودیم. در مقابل ایران، روسیه و چین هم دست به صدور یک بیانیه مشترک زدند.

در کنار اهمیت صدور قطع‌نامه تروئیکای اروپایی عضو برجام در تقابل با تهران، از بعدازظهر سه‌شنبه و نیز چهارشنبه‌ گذشته شاهد انتشار بیانیه‌های متعددی از جانب اتحادیه اروپا، کشورهای اروپایی و آمریکا بودیم.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۰۳ ، ۰۴:۲۹
شنیده ها

شنیده ها: سعید جلیلی احتمالا یکی از کاندیدا‌های نهایی ریاست جمهوری خواهد بود. تنها سابقه مهم جلیلی، سکانداری مذاکراتی‌ست که به صدور قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت و شورای حکام آژانس علیه کشور منتهی شده است.

هفته گذشته تورنومنت ثبت انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و بیش از ۸۰ چهره شاخص برای رئیس‌جمهور‌شدن اعلام آمادگی کردند. تجربه سه انتخابات قبلی شامل انتخابات مجلس سال ۱۳۹۸، انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و انتخابات مجلس ۱۴۰۲ نشان داده امیدی به تایید صلاحیت بسیاری از این چهره‌ها نیست.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۰۳ ، ۰۰:۲۵
شنیده ها

شنیده ها: مهاجرت پزشکان و پرستاران از ایران به یک مرز ناخوشایند رسیده است. از هر ۷۴ پزشک و پرستار، حدود ۵۰ نفر به مهاجرت امیدوار هستند، که سالانه ۴ هزار نفر از این نیرو‌ها به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند.

علاوه بر این، آمار ناراحت‌کننده‌ای از خودکشی پزشکان نیز وجود دارد، که تنها در ۵۰ روز گذشته، ۵ پزشک ایرانی دست از زندگی کشیدند. بیش از ۷۰ درصد از پزشکان و پرستاران ایرانی اعتقاد دارند که شرایط بیرونی مثل وضعیت کلی کشور تأثیر بسزایی بر تصمیمات مهاجرتی آنان دارد. از جمله این نقصانات می‌توان به کاهش کیفیت خدمات درمانی، افزایش زمان انتظار برای بیماران، و افزایش شکاف عدالت اجتماعی اشاره کرد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ خرداد ۰۳ ، ۰۸:۵۱
شنیده ها

شنیده ها: علی لاریجانی با یک توئیت که حکایت از تصمیمش برای حضور در انتخابات داشت، شوک شبانگاهی را به تندرو‌ها وارد کرد و با حضور در وزارت کشور در اولین دقایق دومین روز ثبت نام کاندیدا‌ها این تصمیم را عملیاتی کرد.

شوک به فضای انتخابات در اولین روز ثبت نام را علی لاریجانی با یک توئیت وارد کرد. او که طی روز‌های اخیر نامش در لیست کاندیدا‌های احتمالی مطرح بود با پاسخی که روز افتتاحیه مجلس به خبرنگاران داده بود این حضور را جدی‌تر کرده بود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۰۳ ، ۰۷:۴۷
شنیده ها

شنیده ها: بعد از جانباختن ابراهیم رئیسی و یارانش، فضای کشور به سمت انتخابات زودهنگام پیش رفته است. پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ اولین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری بود و هنوز مشخص نیست کدام افراد و احزاب به صورت قطعی وارد این میدان می‌شوند.

فیض‌الله عرب‌سرخی که زمانی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران بود در گفتگویی به تحلیل شرایط موجود، احزاب و کاندیداها پرداخته است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۰۳ ، ۰۷:۴۶
شنیده ها

شنیده ها: بیماری همه گیر مورد بحث، آنفولانزای پرندگان، سویه ویروسH۵N۱ است که از سال ۲۰۲۰ از دنیای پرندگان بسیار فراتر رفته و به پستانداران، از گاو‌های شیرده گرفته تا حیوانات خانگی و حتی گونه‌هایی مانند روباه سرایت کرده است. این ویروس در همه قاره‌ها، حتی قطب جنوب هم دیده شده است. هرچند این ویروس هنوز توانایی انتشار گسترده بین انسان‌ها را ندارد، اما ماه گذشته زنگ خطر آن پس از ابتلای یک کارگر مزرعه پرورش گوسفند در تگزاس به H۵N۱، به صدا درآمد.

 

به نظر می‌رسد این اولین مورد شناخته شده جهش آنفولانزای پرندگان از یک پستاندار به انسان باشد. دکتر گرگوری پولند، مدیر گروه تحقیقاتی واکسن کلینیک مایو که قبلاً افزایش نرخ ابتلا در میان حیوانات را به «پیش‌لرزه قبل از زلزله» تشبیه کرده بود، می‌گوید: «نگرانی در سطح علمی و بهداشت عمومی افزایش یافته است.»

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۰۳ ، ۰۷:۱۹
شنیده ها

شنیده ها: میدل‌ایست‌ای گزارش داده، مذاکرات غیرمستقیمی که بین ایران و آمریکا در عمان در جریان بوده حالا با رخداد درگذشت ابراهیم رئیسی و امیرعبداللهیان در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است. این منابع به میدل‌ایست‌آی گفته‌اند که هیأت‌های دو طرف در مورد پایان دادن به جنگ اسرائیل صحبت کرده و هردو نسبت به تغییر دولت اسرائیل ابراز تمایل کرده بودند.

مذاکرات محرمانه ایران و ایالات‌متحده در عمان پیشرفت خوبی داشت، اما اکنون با مرگ ناگهانی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و وزیر امور خارجه او، این مذاکرات به خطر افتاده است. به گفته سه منبع ایرانی نزدیک به مذاکرات، برت مک‌گورک، مشاور ارشد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در خاورمیانه، اوایل ماه جاری با علی باقری کنی، نماینده ایران برای مذاکره با غرب، مذاکره کرده است. این گفتگوها در مسقط انجام شده، جایی که یک دهه پیش میزبان جلسات محرمانه تهران و واشنگتن بود. مذاکراتی که منجر به توافق هسته‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در سال 2015 شد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۰۳ ، ۰۵:۱۷
شنیده ها